strój kąpielowy

Zalety kostiumów kąpielowych w ciemnych kolorach

Szukając kostiumu, który w optyczny sposób wyszczupli Twoją sylwetkę, z pewnością zwrócisz się w kierunku strojów w kolorze granatu lub czerni. Tego typu kostiumy kąpielowe rzeczywiście pozwalają na osiągnięcie zamierzonego efektu wyszczuplającego.

Ciemny kolor pozwala gubić fałdki i nazbyt uwydatnione krągłości, dzięki czemu nie tylko będziesz szczuplej w nich wyglądać, ale i jednocześnie lepiej poczujesz się spacerując po plaży lub korzystając z uroków lokalnego basenu. Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe w ciekostiumy kąpielowemnej kolorystyce to idealny wybór dla pań o bardziej obfitych kształtach. Oczywiście ciemny kolor nie oznacza, że strój musi być w całości czarny lub granatowy. Niewielkie kolorowe wstawki mają nie tylko walor dekoracyjny, ale jednocześnie pomagają odwrócić uwagę od tych miejsc, które starasz się zamaskować przed spojrzeniami postronnych osób. Jeśli możesz poszczycić się większym biustem, zwróć uwagę właśnie na ten element swojej figury. Kolorowa wstawka w okolicach biustu skupi spojrzenia właśnie na tym elemencie Twojej figury.

Czarne kostiumy kąpielowe mogą okazać się mniej praktycznym wyborem, jeśli większą ilość czasu zamierzasz spędzić na plaży, na pełnym słońcu. Ciemny kolor przyciąga promienie słoneczne, przez co szybciej się nagrzewa, co może zmniejszać komfort podczas dłuższego przebywania na słońcu. Pewną wadą takich kostiumów jest też nieco szybsze płowienie. Ciemne kolory wystawione na działanie ostrego słońca i wody dosyć szybko tracą na intensywności. Oczywiście ten naturalny proces płowienia będzie wolniejszy w przypadku kostiumów wykonanych z lepszej jakości materiałów.

3 komentarze

 • Paulina Rutkowska napisał(a):

  Ja kupuję na aliexpress i nie narzekam. Jak się rozleci po kilku praniach to i tak mi nie szkoda, bo kosztował grosze. Zamiast tego w cenie jednego kosztownego stroju mogę mieć ich bardzo wiele 🙂

  Pozdrawiam!

  • Secret Garden napisał(a):

   Ja też tak robię. Na początku się troszkę bała, ale na szczęście pierwsze zakupy na Aliexpress mam już za sobą i jestem zadowolona. Wiadomo, że czasem zdjęcia na stronie są dość mocno podrasowane graficznie, ale zawsze można napisać do majfrienda z prośbą o real foto :)))

 • fashionelka napisał(a):

  Jakiej firmy polecacie stroje kąpielowe? Allani, Gatta, SHE, Elle, czy może jeszcze coś innego? Szukam czegoś w ciemnych kolorach, jednak zależy mi, aby kolor się nie stracił po pierwszym praniu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.