laminaty_foliowe

Jak wykorzystać laminaty foliowe?

Gdzie wykorzystywane są najczęściej laminaty foliowe i dlaczego są takie ważne? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.  

Laminowanie materiału drukarskiego najczęściej ma za zadanie chronić arkusz papieru przed różnego rodzaju usterkami. Do najczęstszych takich usterek należą:

  • płowienie druku pod wpływem słońca lub deszczu,
  • brudzenie się druku,
  • ścieranie się farby drukarskiej,
  • rysowanie się druku,
  • kruszenie się farby drukarskiej,
  • pęcznienie papieru pod wpływem wilgoci.

Laminaty foliowe można stosować nie tylko ze względu na jakość i zabezpieczanie druku, ale także ze względów estetycznych, bowiem nadają artykułom pięknego połysku oraz są przyjemne w dotyku.

Najczęściej zaobserwować można wykorzystanie laminatów do produktów, które są często dotykane bądź są narażone na działania szkodliwych czynników atmosferycznych. Projektanci oraz drukarze nakładają laminaty foliowe m.in. na wizytówki, niektóre ulotki, tablice reklamowe, reklamy zewnętrzne. Popularną w ostatnim czasie metodą jest także nakładanie na druki lakieru wybiórczego. Odróżnia się on od powierzchni surowego papieru nadając pracy elegancki ton i wygląd.

Laminaty foliowe wykorzystać można także przy produkcji teczek, segregatorów i innych artykułów biurowych służących ochronie ważnych dokumentów. Te ostatnie także można bezpośrednio laminować – ważny dyplom, nagroda zachowają dłużej swój świeży wygląd. Co ważne dzięki laminowaniu na karcie nie pozostaną nigdy tłuste odcisku palców i brud.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.