Producent opakowań foliowych

Produkcja opakowań foliowych

My, jako konsumenci, rzadko lub nawet wcale nie zastanawiamy się nad produkcją, czy raczej technologią produkcji elementów, produktów, lub podzespołów, które dotykamy i używamy na co dzień. Warto jednak zastanowić się nad tym, jak dany produkt się tworzy i skąd bierze się na przykład jego niska lub wysoka cena. Dlaczego producent opakowań foliowych musi wyprodukować każdego dnia kilka milionów opakowań, podczas gdy producent monitorów do osiągnięcia tego samego obrotu zaledwie kilkaset sztuk. O tym, jak produkuje się folię oraz opakowania foliowe można rozwodzić się długo. Dziś przedstawiamy dwie podstawowe technologie produkcyjne.

Folia, podobnie jak opakowania foliowe to nic innego, jak bezbarwne, przezroczyste lub mleczne tworzywo, które pod dużym ciśnieniem wtłaczane jest w odpowiednią formę. Tak powstają na przykład opakowania foliowe. Producent opakowań foliowych, za pomocą specjalnej wytłaczarki najpierw uplastycznia bezbarwne tworzywo, a następnie pod dużym ciśnieniem tworzywo to wdmuchuje bezpośrednio w określoną formę. W ten sposób powstaje gotowe już opakowanie. Innym sposobem powstają folie w rolach, które również są tłoczone, ale już nie w określony kształt, lecz w arkusze. Materiałem wejściowym dla folii jest granulowane tworzywo, które uplastycznia się pod wpływem temperatury, przedostaje się do wrzeciona maszyny, gdzie następuje nadmuch pod wysokim ciśnieniem i ukształtowanie tworzywa, a następnie błyskawiczne chłodzenie. Opakowania powstają również już z gotowej folii, która występuje w arkuszach lub w rolach. Wówczas arkusz jest wykrawany, a następnie opakowanie jest zgrzewane z dwóch lub więcej elementów.

Sam proces produkcyjny pozornie jest skomplikowany, w rzeczywistości jednak, jest to proces szybki, bowiem wyprodukowanie jednego opakowania rzadko trwa więcej niż kilka sekund.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.